Kubusiowi Przyjaciele Natury 2020

                         

                             KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY POLECAJĄ: BEZPIECZNA STREFA
                                              Z BAJKAMI, GRAMI I FILMIKAMI EDUKACYJNYMIW czasie, kiedy dzieci spędzają więcej czasu w domu, warto zapewnić im wartościowe formy rozrywki łączące zabawę z edukacją oraz ruchem. Kubuś o tym wie, dlatego przygotował dla najmłodszych dedykowaną stronę z bajkami w formie audiobooków, edukacyjnymi i zachęcającymi do ruchu filmikami, oraz interaktywnymi, tematycznymi grami. Wszystko po to, by w bezpiecznej formie bawić i edukować dzieci.

W Bezpiecznej Strefie Kubusia znaleźć można filmy zachęcające do ruchu, gry i bajki edukacyjne, a także darmowe AUDIOBOOKI z bajkami przygotowane we współpracy ze Storytel.  Czytają je znane i lubiane osoby, takie jak Cezary Pazura, Wiktor Zborowski czy Marta Żmuda-Trzebiatowska.

W czasie gdy aktywności sportowe i ruchowe poza domem są ograniczone, solidną dawkę ćwiczeń dostarczy Kubuś na stronie RUSZ SIĘ. Wystarczy włączyć jeden z ok. 20 filmów prezentujących różnorodne sporty oraz ćwiczenia i obserwować jak dziecko chętnie rusza się w towarzystwie misia, będąc pod opieką rodziców.

Z kolei podstawowe informacje na temat zasad higieny, przyrody, czy nauki liczenia oraz pór roku dzieci czerpać mogą z sekcji OGLĄDAJ. Kubuś wyjaśnia i prezentuje otaczający nas świat, wykorzystując do tego krótkie animacje.

Programowania czy logicznego myślenia dzieci mogą uczyć się w grach edukacyjnych (np. Koduj z Kubusiem). Można w nich również ćwiczyć pamięć oraz uczyć się jak ponownie wykorzystywać zużyte rzeczy (np. EkoBohater). Oprócz tego dostępne są np. gry rozwijające kreatywność (np. – Portrety czy Szalone Zwierzaki).

Kubusiowi Przyjaciele Natury

 

 

Gry edykacyjne- https://kubus.pl/dziecko/

Rusz się          - https://kubus.pl/rusz-sie/

Oglądaj          - https://kubus.pl/ogladaj/

Audiobuki      - https://kubus.pl/audiobooki/?style=dziecko