Komunikat 2020

                                                   Drodzy Rodzice!


                     Od 6 maja istnieje możliwość otwarcia placówek przedszkolnych, przy zachowaniu sanitarnego reżimu, o czym z pewnością Wszyscy Państwo wiecie. Otrzymaliśmy pierwsze wytyczne, które możecie Państwo znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dotyczą one głównie zasad sanitarnych, które należy wdrożyć w placówce. Obecnie intensywnie pracujemy, poszerzając je równocześnie o dodatkowe, własne reguły. Cały czas oczekujemy jednak, na twarde regulacje, które w najbliższym czasie mają być nam przekazane i które pozwolą ustalić nowe zasady działania przedszkola, ilości dzieci w grupach, wyboru rodzin itp.
                     Aby móc przygotować się do nowych warunków pracy, potrzebujemy Państwa decyzji, czy jesteście zainteresowani opieką nad dziećmi  w najbliższym czasie.
Prosimy zatem o deklarację, czy w przypadku otwarcia przedszkola po 06 maja 2020r., przyprowadzicie Państwo swoje dzieci. Jeżeli tak, to od kiedy i w jakich godzinach ta opieka jest Państwu niezbędna. Informację prosimy przesyłać najpóźniej do 05 maja 2020 włącznie, na adres mailowy:  jasimalgosia-dm@wp.pl . Na ten adres prosimy  kierować też wszelkie, ewentualne pytania dotyczące tej sytuacji. Będziemy starali się odpowiadać na nie możliwie najszybciej.
                    Prosimy bardzo, aby podjęta decyzja była przez obojga Rodziców dobrze przemyślana, abyście    Państwo podejmując ją, w pełni świadomie podeszli do realiów utrzymania reżimu sanitarnego wśród dzieci w wieku przedszkolnym. My oczywiście zrobimy wszystko, aby w przypadku otwarcia przedszkola zachować jak największą ostrożność, wykazać należytą staranność, dbałość i sztywno trzymać się ustalonych zasad; ale każdy z Państwa doskonale wie, jak wygląda rzeczywistość małego dziecka, zwłaszcza, gdy przebywa ono w grupie rówieśników.
                   Ta decyzja to wielka odpowiedzialność, która w przypadku przedszkoli niepublicznych spoczywa tylko na zespole przedszkola i Rodzicach.
                   Prosimy zatem o możliwie szybką deklarację mailową lub telefoniczną oraz o czas i wyrozumiałość. Jednocześnie przypominamy, iż Rząd RP przedłużył możliwość pobierania zasiłku opiekuńczego do 24 maja br.
                                          

                                                    Dyrekcja Przedszkola „Jaś i Małgosia” w Dobrym Mieście.